Noc svatého Valentýna

Titul v originále: Noč svjatovo Valentina

Autor: Alexandr Mardaň
Žánr: hra, drama, komorní drama
Překladatel: Karolina Juráková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

NOC SVATÉHO VALENTÝNA (Noč svjatovo Valentina)

psychothriller

Luxusní vila za městem, muž a žena spolu pijí víno, flirtují – nedávno se seznámili v restauraci, on ji k sobě pozval na kávu. Muž ženě nepozorovaně přimíchá do pití nějaký prášek. Poté poklekne na koleno, podává jí dárek – lilie… Ukáže se, že jde o manžele a že mají dceru, která studuje v USA - manželka navrhla hru na „seznámení“, aby obnovili jiskru ve vztahu. Zatímco muž odjíždí hledat ženiny oblíbené sněženky, přijde nečekaně do vily ženin spolužák Valentýn, který náhodou projíždí kolem. Valentýn ženě daruje sněženky, přizná se jí, že jí vždy miloval, zve ji, aby šla s ním – žena ho odmítne. Ovšem za onu noc se přihodí plno dalších podivných událostí a zjištění, žena se dozví mnoho nečekaného o sobě i o ostatních - na telefon, který doma údajně zapomněl manžel, přijde SMS, která odhalí jednu z těchto záhad.  Manžel se vrací bez sněženek a žena mu vypráví o nečekané návštěvě, která manželovi připadá podezřelá. Volají spolužačce, ta je ubezpečuje, že je Valentýn už dávno mrtvý… Manžel předpokládá, že se manželce návštěva jen zdála, v domě nejsou ani Valentýnovy sněženky. Žena viní manžela, že je schválně vyhodil, dopíjí své víno, bere si klíče od auta a vychází z domu – ovšem při rychlé jízdě žena za volante usne, auto vylétne ze silnice a žena takto tragicky zemře.

Thriller napsaný v roce 2009 měl zatím 25 inscenací ve třiadvaceti městech čtyř zemí (Ukrajina, Rusko, Maďarsko, Podněstří).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz