Noch einmal, aber besser

Titul v originále: Noch einmal, aber besser

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Michael Engler (Německo)

ZNOVU A LÍP (NOCH EINMAL, ABER BESSER)

přeložil Michal Kotrouš

2 m, 2 ž

komedie

Dříve byli sice chudí, ale šťastní. Nyní žijí Thomas a Vera v luxusu, protože Thomas vydělal hromadu peněz psaním sladkobolných pokleslých románů. Partnerský vztah Thomase a Very se však zdá být u konce – Vera se chce nechat rozvést a požaduje i půlku jmění. Situace navíc eskaluje, když se na scéně objeví jejich advokát a advokátka...

Jako deus ex machina dojde k nenadálé události – k nehodě. Thomas při ní ztratí paměť, cítí se a chová se jako dvacetiletý a začíná znovu od začátku – i vůči Veře. Půjde to tedy znovu a od začátku všechno lépe? Advokát s advokátkou se do sebe taky zamilují, ale o peníze jde až na prvním místě a všichni musí být navzájem ve střehu.

Svižná komedie byla uvedena v divadle Theater an der Kö v Düsseldorfu v květnu 2013. Česká premiéra proběhla v prosinci 2015 v podání divadla Titans (divadlo Palace).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz