Noose

Titul v originále:

Autor: Henry Beissel
Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1

Henry Beissel (Kanada)

NOOSE (DVOJČE)

1 m

monodrama

Přetoč si to prosím zpátky a poslechni si, co je tam nahraný, pak pochopíš.“

Mike se oběsil. Jeho dvojče Mickey, jemuž zavolal bezprostředně před sebevraždou, ho najde – Mickey je konfrontován s podrobnou zprávou na záznamníku, kterou mu bratr zanechal. Zatímco poslouchá poslední slova, znovu prožívá minulé události, dumá o různých konceptech života a čelí démonům minulosti.

Zatímco Mickey již jako mladý unikl nátlaku společnosti a začal žít na venkově, chtěl Mike dostát přáním svého otce a běžným normám. Jeho sny ovšem přišly zkrátka a než na to přišel, bylo již pozdě něco měnit.

Hra se noří do lidské duše a je záznamem toho, čeho jsou lidé schopni vůči sobě i vůči druhým. Jde o filozofický i poetický text, ale i o sociální satiru, která ostře vykresluje tragikomický charakter lidí.

Hra byla poprvé uvedena v říjnu 1985 na univerzitě v kanadském Winnipegu. Autor (1929) se narodil v Německu, žije v Kanadě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz