Nostalgie 2175

Titul v originále: Nostalgie 2175

Autor: Anja Hilling
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Anja Hilling(ová) (Německo)
NOSTALGIE 2175

2 m, 1 ž

Máme rok 2175 - teplota se pohybuje kolem 60 stupňů, slunce zmizelo, na procházku se dá jít pouze v ochranném obleku. Za vše mohou lidé, přesto jsou šťastní - nebo se o to aspoň snaží.
Pagona se zamiluje do malíře pokojů Taschka, jehož pokojové malby představují scény ze starých filmů z přelomu tisíciletí. Z doby, kdy ještě existovali zvířata a rostliny, barvy a vůně. Pagona se k Taschkovi nemůže přiblížit, a proto spí se svým šéfem Poschem. Tomu patří filmový archiv, který využívá Taschko - archiv obsahuje pouze filmy na počáteční písmena písmena D, I, M a N.
Pagoda s Poschem otěhotní - má jít po dlouhé době o první dítě, které přijde na svět přirozenou cestou. Šance na přežití jsou ale nepatrné. Ale dítě má žít...
Autorka vytvořila jazykově vytříbenou reflexi minulosti, zmizelého světa a unikajícího štěstí. Popisuje nemožnost být v současnosti šťastný, nostalgii po starých dobrých zašlých časech. Jde spíše o mimořádnou báseň než o dramatický text - něco mezi utopií budoucnosti a popisem současnosti.
Hra byla uvedena v dubnu 2008 v Thalia Theater Hamburg.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz