NSFW

Titul v originále: NSFW

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 2

Lucy Kirkwood(ová) (Velká Británie)

NSFW (V PRÁCI NEOTVÍRAT)

4 m, 2 ž

komedie

Internetová zkratka NSFW (Not Safe for Work), označující materiál, který si není radno prohlížet v pracovní době, má v této břitké komedii řadu dalších významů. Práce sama je v dnešní době nebezpečné teritorium – a v médiích zvláště. Krizí ohrožený pánský časopis Doghouse dostane právě ránu, která může znamenat jeho konec. Ukáže se, že vítězce foto soutěže nahých modelek Carrie je teprve čtrnáct a její otec hrozí žalobou. Šéfredaktor Aidan musí přijmout opatření: vyhodí Sama, který foto soutěž administroval, a spolu s tajemnicí redakce, svou milenkou Charlotte se pokusí Carriina otce uplácením, zastrašováním a psychickým nátlakem od jeho úmyslu odvrátit. Což se nakonec podaří, když ovšem předtím tento dialog rozmetá všechny iluze a odhalí drsnou podstatu a prázdnotu dnešního mediálního i médii manipulovaného světa.

Osudy hrdinů tím však nekončí. Sam, poté, co již devět měsíců hledá novou práci, podstupuje pohovor tentokrát v dámském časopise Electra. Divák zjišťuje spolu s ním, že i tady se bude muset prodávat – jen ještě bizarnějším a absurdnějším způsobem.

NSFW je první hra Lucy Kirkwoodové (1984), kterou autorka napsala pro Royal Court Theatre (prem. 25.10.2012), stejně jako svou následující hru Chimerica, jíž se zařadila mezi největší talenty současné britské dramatiky.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz