O pekelném křišťálu

Titul v originále:

Žánr: hra pro děti
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 5

Kateřina Lužná

O PEKELNÉM KŘIŠŤÁLU

3 m, 5 ž

hra pro děti

Pohádka o kouzelném křišťálu, který spravedlivým splní každé přání, ale nepoctivé stáhne rovnou do pekla. Na statku slouží Ondra a jeho milá Baruška. Jenže lakomá statkářka chce pro Barušku bohatého ženicha. Ondru vyžene, ať prý se neopováží ukázat, dokud jí ze samotného pekla nepřinese kouzelný křišťál, který splní každé přání. Když pak Ondřej potká upovídaného čerta Barnabáše, stačí jen slovo a Ondra se v pekle ocitá.

Jeho dobré srdce a chytrá hlava mu ale pomohou i tam. Nejen že rozsoudí spor dvou čertích třeštidel Grizeldy a Brunhildy, pomůže rozespalému strážci kotlů Hudriášovi a opraví čarodějné hodiny. Dokonce dodá odvahu Barnabášovi, který má všude plno řečí, jen před vládkyní pekel Klotyldou, kterou má rád, mlčí jako ryba. Nakonec si Ondra odnáší kouzelný křišťál pro statkářku, které ale žádné štěstí nepřinese. Její tvrdé srdce čertovský kámen bezpečně rozezná, Barnabáš ji odnese do pekla a Ondra s Baruškou můžou slavit svatbu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz