Obdobie dažďov

Titul v originále: Obdobie dažďov

Autor: Alexandra Salmela-Balážová
Žánr: aktovka
Jazyk: slovenština
Postavy: muži 3 ženy 2

Alexandra Salmela-Balážová (Slovensko)

OBDOBIE DAŽĎOV

3 m, 2 ž, 1 mužská hlava

Jednoaktová hra pracující s rychlým sledem situací, jež autorka záměrně ponechává v jakémsi syrovém náčrtu. Využívá obrazivosti situací až k posunu do surrealistické, popř. symbolické roviny.

Již několik dní prší. Dcera se seznámila s Ním (On), má jej spojeného s vodou, která ji snad uklidňuje. Spíš než Jeho hledá lásku, její podobu, vyjádření. Už si myslela, že ji zná, neboť má doma hlavu, která ji miluje a ona předtím milovala ji. Schovává ji před Otcem, který si o Dceři myslí jen to nejhorší, i před Matkou, kterou Otec týrá, i před zvědavým Sousedem, který celou jejich rodinu neustále šmíruje. (Právě komentáři tohoto souseda jsou doplněny samotné situace.) Již mnoho dní prší, voda stoupá. Dcera si musí vybrat. Volí Jeho a hlavu vyhazuje do vody oknem, v němž tak ráda sama sedává nahá. Prosí Jeho o pomoc, přitížilo se jí, nemůže chodit. Skáče do vody. Z takové výšky se skok do vody podobá skoku na beton. Snad od věků prší, voda stoupá...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz