Obešel já polí pět

Titul v originále: Obešel já polí pět

Autor: Ladislav Klíma, Ladislav Stýblo
Žánr: dramatizace
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 2

Ladislav Stýblo - Ladislav Klíma

OBEŠEL JÁ POLÍ PĚT

4 m, 2 ž

Divadelní adaptace slavné novely kontroverzního českého filozofa Ladislava Klímy Jak bude po smrti. Tématem je tzv. odvrácená stránka lidského života, kterou Klíma přijímal za nezbytnou součást žití - ba co víc, jejich přijetí považoval za nezbytnost. Jenom tak podle něj může člověk sám sebe i život vnímat v celé komplexnosti.

Hra o ubohém kramáři Matyáši Lebermayerovi zachycuje člověka, který se do jisté míry ztratil sám v sobě i ve světě, ve kterém už není schopen rozpoznat skutečnost od snění a realitu od fikce. Svérázným způsobem zachycuje a zobrazuje pocit lapenosti ve vlastních představách a dotýká se tak svérázným způsobem hlubin lidského nitra i absurdity lidské existence. Obešel já polí pět je divadelním příspěvkem o poznatelnosti reality a existenci „nadreálných", virtuálních skutečností. Cílem hry je barvité divadlo fantazie, bizarní komiky a strachu, vyjadřující se mj. k novějším uměleckým teoriím. Text je koncipován jako „otevřené divadlo", které by ovšem mělo v ideálním případě být pojato jako divadelní happening a „propukat" v nedivadelních prostorách - nejlépe hospodách apod. Klímova povídka dosud samostatně pro divadlo adaptována nebyla.

las

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz