Objížďka

Titul v originále: Objížďka

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 8 ženy 2

Pavel Landovský

Rozhlasová hra:

OBJÍŽĎKA

8 m, 2 ž

Hra, známá v televizní i rozhlasové verzi je dalším Landovského textem inspirovaným vězeňským prostředím. Situace je však komediální: jeden z členů eskorty politického vězně k dalšímu vyšetřování chce svého "výletu" využít k soukromým účelům - totiž ke schůzce se záletnou manželkou svého velitele. Porušení pracovní kázně však má za následek autonehodu: vězeň Hevrle je při ní zraněn a vědom si své momentální převahy dosáhne ve svém boji s Goliášem socialistického vězeňství malého vítězství. Přinutí své průvodce, aby ho místo na prokuraturu odvezli do civilní nemocnice, kde ho čeká, byť krátkodobé, neporovnatelné zlepšení životních podmínek.

Poněkud hořce aktuální je závěrečné ujištění jednoho z fízlů - není třeba se bát, že Hevrle jejich přestupek přece jen prozradí, protože: „...pro toho čestný slovo pořád ještě něco znamená... je to totiž blbec."

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz