Oborvaněc

Titul v originále: Oborvaněc

Autor: Michail Ugarov
Žánr: hra
Jazyk: ruština
Postavy: muži 2 ženy 4

Michail Ugarov (*1956 v Archangelsku, Rusko)

OBORVANĚC (ŠPINAVEC)

2 m, 4 ž

V tomto dramatickém textu autor řeší malou vztahovou „nehodu". Dějem diváky provází tajemný Kdosi, který celou dobu vystupuje jako nezúčastněná postava a až na konci objevíme, že je to vlastně jedna z hlavních osob příběhu.

Leša má poměr s vdanou ženou a k tomu ještě udržuje styky s příležitostnou milenkou Natašou, všeobecně považovanou za lehkou ženskou. Životy všech okolo - staré sousedky, Nataši i přítele Kolječky - přetékají příběhy zrazené lásky. Leša je člověk, který se v životě nudí a jakoby záměrně parazituje na životech druhých, poslouchá cizí příběhy a nahlíží do cizích oken. A právě z nudy zavolá manželovi své milenky Nataši, že ví, že jeho žena má poměr. Kontaktuje manžela pravidelně a dodává mu detaily. Nakonec dojde ke konfrontaci, kdy klamaný manžel milence přistihne. Příběhy všech postav však končí happyenem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz