Olga bleibt Olga

Titul v originále: Olga bleibt Olga

Autor: Franz Zauleck
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 1

Franz Zauleck (Německo)

OLGA BLEIBT OLGA (OLGA BUDE OLGA)

2 herci

hra pro děti

Scéna této pestrobarevné pohádky vzniká postupně z postele a polštářů, z nichž se stávají mraky na obloze, objevují se dvě postavy, námořník a kravička, která námořníkovi vypráví jednoho deštivého dne květnatý příběh o telátku Olze, ten se rozehrává na jevišti.

Olga je mezi ostatními kravičkami černou ovcí, vlastně krávou, protože je celá černá. Ostatní si s ní nechtějí kvůli její barvě hrát. Smutná Olga odejde od rodičů do světa a potká na své cestě za štěstím kouzelnou vílu, která ji promění na sněhobílou krávu. Jenže na tamějších pastvinách jsou všechny krávy zase jenom černé... Olga má tedy druhé přání – být černá. Olgu čeká ještě více setkání – s růžovou krávou, bílým netopýrem, jenž vidí vše vzhůru nohama a rád filozofuje o paradoxech náhledu na svět... Olga má od víly ještě jedno přání, a tak si přeje, aby byly všechny krávy jako ona. Pro vílu je tento úkol již náročný, a proto jsou od té doby všechny krávy flekaté a strakaté. Dojde i na růžovou krávu, ze které se ale stane námořník, ovšem rohy mu zůstanou... Olga se vrátí domů, rodiče jsou taky strakatí a vše dobře končí.

Roztomilá, barevná pohádka byla poprvé uvedena v září 2003 v Theater Waidspeicher v Erfurtu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz