Oma Monika - was war?

Titul v originále: Oma Monika - was war?

Autor: Milan Gather
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 1

OMA MONIKA - WAS WAR? (Babička Monika - co to?)

1 m, 1 ž

hra nejen pro děti od 8 let

Veselá i dojemná hra o vnukovi, který se snaží své babičce trpící demencí přehrávat postavy, které se jí z minulosti zjevují.

Všechno bylo vlastně stejné jako vždycky. Balthasar byl s babičkou Monikou téměř každé odpoledne, dokud rodiče nepřestala bavit práce a nepřijeli si ho vyzvednout. Tentokrát jsou však rodiče na služební cestě a Balthasar přespává u babičky Moniky. A protože je s babičkou často, zná i její malé tajemství: její zapomnětlivost a problémy s hledáním správných slov, a to nejen při společném luštění křížovek.
Toho večera si však Balthasar všimne, že se babiččiny vzpomínky a spojení náhle stále častěji vytrácejí z její mysli. Co se stane, když je v určitém okamžiku zapomene? Kdo tedy byla babička Monika? Babička a vnuk se společně vydávají hledat její vzpomínky a životopisné stopy. Kuchyně se stává průběhem dlouhého života plného událostí.

Hra zvítězila na prestižní přehlídce Mülheimer Kinderstücke 2022.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz