Once

Titul v originále: Once

Autor: Enda Walsh
Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 8 ženy 5

Glen Hansard / Markéta Irglová / Enda Walsh (Irsko-Česko)

ONCE

8 m, 5 ž

muzikál

Nový irsko-český muzikál vychází ze stejnojmenného irského nezávislého filmu z r.2007, který získal Oscara za nejlepší filmovou píseň (Falling Slowly). Písně z tohoto filmu (a příslušného alba dvojice Hansard-Irglová) tvoří také páteř divadelní verze, jejíž libreto napsal na motivy filmového scénáře slavný irský dramatik Enda Walsh, který příběh transponoval do doby současné finanční krize.

Na ulicích Dublinu svede společná láska k hudbě irského muzikanta (Kluk) a českou imigrantku (Dívka). Během jediného týdne se jejich nečekané přátelství vyvine v silný ale komplikovaný milostný příběh – příběh o naději v dobách všeobecné deprese.

Premiéru měl tento muzikál 6. prosince 2011 na scéně slavného New York Theater Workshop, kde bude na repertoáru do 15. února. Od 28. února 2012 bude tato produkce k vidění přímo na Broadwayi, v Bernard B. Jacobs Theatre.

http://nytw.org/once_info.asp

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz