One For the Pot

Titul v originále: One For the Pot

Autor: Tony Hilton, Ray Cooney
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 3

Ray Cooney, Tony Hilton (USA)
ONE FOR THE POT (JEŠTĚ JEDEN DO PRANICE)
6 m, 3 ž
komedie, fraška

Děj se odehrává v sídle bohatého severoanglického továrníka, kam si Billy Hickory Wood, ostýchavý, milý, jednoduchý chlapec přijde pro 10000 liber, které chce podnikatel vyplatit potomkovi svého společníka s podmínkou, že prokáže, že je jediný žijící příbuzný. Billyho úsilí se však zkomplikuje, když se dostaví další tři identičtí Hickory Woodové s týmž nárokem - Rupert Hickory Wood je ale výřečný mladý muž, který se ve vypjatých situacích zajíkává, Michael Hickory Wood je neotesaný sympatický Ir a Pierre Hickory Wood je lehkomyslný Francouz. Vtip je v tom, že všechny tyto postavy jsou určeny pro jednoho herce.
Hickory Woodům sekundují postavy továrníka, komorníka, dvou továrníkových dcer (jedna je krásná, druhá stará panna), advokát, Billyho venkovská manželka a nonšalantní kritik umění.
Plnokrevná fraška sa odvíjí v závratném tempu a překypuje vtipnými situacemi. Byla uvedena v roce 1961 v Londýně.

Text máme k dispozici také v překladu do slovenštiny!

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz