Otcovské komplexy

Titul v originále: Komplexe Väter

Žánr: komedie
Překladatel: Michal Kotrouš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 2

Dynamická komedie o ješitnosti otců a o lásce nás zavede do jednoho bytu, kde dojde k naprosto překvapivému setkání. Matka pozvala pětadvacetiletou dceru, aby jí dcera po dvouletém vztahu představila svého partnera. Ovšem matka pojme celé setkání jako komplexnější akci – setkání se má zúčastnit nejen její nynější partner, otčím dcery, ale i její bývalý manžel, biologický otec dcery, aby se oba k novému partnerovi dcery vyjádřili. Nikomu však nic neřekla. Oba šedesátníci, ač bývalí přátelé, se z pochopitelných důvodů již léta nemohou vystát.

Po počáteční roztržce jsou však oba „otcové“ nuceni spojit své síly, aby zabránili zamýšlenému sňatku dcery a jejího milence. Ukáže se totiž, že partner dcery není žádný mladík, nýbrž padesátník, navíc ženatý s lékařkou, k níž chodí na prohlídky matka i dcera a se kterou měli kdysi postupně otec i otčím krátké poměry. Dochází tak k celé řadě záměn a nedorozumění, jež ještě více rozdmýchává otčímova čerstvá plastika nosu…

V podařené komedii jde i o další otázky – jak napravit staré chyby? Jak se vyrovnat se stárnutím? Co s velkým věkovým rozdílem partnerů, když mladí muži nemají dost zkušeností? A jde skutečně o dobro dcery, nebo spíš o poznání, že čas zahojí všechny rány? Jenom dvě silné ženy jsou schopny zabránit otcovským komplexům.

Úspěšná premiéra proběhla v září 2018 v divadle Komödie Winterhuder Fährhaus v Hamburku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz