Our Day Out

Titul v originále:

Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 10 ženy 10

Willy Russell (Velká Británie)

OUR DAY OUT (DEN, KDY JSME VYPADLI)

5 m, 5 ž, 10 dětských herců

muzikál

Muzikál, původně ovšem britský film z roku 1977, v němž třída výlupků vyrazí na školní výlet, užije si nekonečně zábavy, rozebere zoo koutek, ukradne automat na prezervativy a dobře zachovalý hrad málem promění ve zříceninu – a nakonec se šťastně vrátí domů. Děti z dělnické čtvrti prožijí jeden krásný, šťastný den, který je vytržením z každodenní mizérie.

Třída slečny Kay jsou žáci s problémy v učení a povětšinou i v chování. Není se co divit, v jejich čtvrti má každý buď matku alkoholičku a otce v kriminálu, nebo aspoň otčíma, co ho denně mlátí. Jejich učitelka ale pro ně má pochopení a to je taky důvod, proč svou skupinu v zábavním parku, kam mají namířeno, ohlásila pod smyšleným jménem. Její podvod je ale odhalen a park je odmítne přijmout, protože vzpomínka na nájezd z posledního roku ještě nevybledla. Třída je zklamaná, ale den volna si přece vzít nedají, a tak zamíří někam jinam, do Walesu.

K zájezdu se připojí dva drzouni z vyšší třídy, a pan Briggs - učitel ze staré školy, který věří na pevnou ruku a řád a jenž je k přístupu slečny Kay velice kritický. Den je plný zážitků, překvapení, překonaných nesnází a Briggsovy kritiky a povytažených obočí. Když se ale jedna z žákyň ztratí, je to právě Briggs, kdo ji najde a úspěšně ji odvrátí od skoku z útesu (tento den je totiž příliš krásný na to, aby skončil a ona se musela vrátit do svého smutného života). I Briggs na chvíli roztaje, blázní s dětmi a smutné holčičce vystřelí na střelnici obrovského medvěda. Jeho proměna trvá jen chvíli. Na pivo už s ostatnímu učiteli nejde a po návratu všechny fotky, kde se spolu s dětmi šťastně směje, raději smaže…

Skvělý muzikál byl uveden v Liverpoolu v Royal Courtu v roce 2009.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz