Our Mother´s Brief Affair

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Richard Greenberg (USA)

OUR MOTHER´S BRIEF AFFAIR (KRÁTKÝ POMĚR NAŠÍ MATKY)

2 m, 2 ž

Na své (již několikáté) smrtelné posteli se chce už mírně dementní Anna svěřit svým dětem dvojčatům Sethovi a Abby se svým dávným „prohřeškem”. V době, kdy vozila dospívajícího Setha na hodiny violy, scházela se na Manhattanu s jiným mužem. O jejím poměru Abby něco tušila a ukáže se, že o něm věděl i Annin manžel.

Anna však chce hlavně odhalit identitu svého milence. Phil, jak se podepisoval na zachycené milostné korespondenci, se údajně ve skutečnosti jmenoval David Greenglass. Tj. muž, dodnes považovaný v levicové židovské newyorské komunitě za někoho srovnatelného s Jidášem – jedná se totiž o mladšího bratra Ethel Rosenbergové, který se rozhodl během nechvalně známého procestu spolupracovat s vyšetřovateli. Trojici hrdinů to přiměje k různým úvahám o morálních volbách, kterým byla vystavena generace rodičů. Jenže: lze se na Anninu paměť a vědomí spolehnout? Abby při úklidu Annina bytu najde mezi knihami i Greenglassův životopis… Proč by si Anna měla chtít takto jeho příběh „přivlastnit”?

Premiéra se konala v divadle South Coast Repertory, v kalifornské Costa Mesa 3. dubna 2009. Od 20. ledna 2016 hru uvádí Manhattan Theater Club (off-Broadway).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz