Painkiller

Titul v originále:

Autor: Sean Foley
Žánr: adaptace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 1

Sean Foley (Velká Británie)

PAINKILLER (PRÁŠKY NA BOLEST)

5 m, 1 ž

fraška / adaptace

Dudley se chce zabít. A proč taky ne? Je sedmnáctý nejlepší novinový fotograf ve Swindonu, chodí nedbale oblečený a ve chvílích spirituálního vzruchu zpívá Dámu v červeném. Jo, a taky ho zrovna opustila žena. Rozhodne se, že únik z bolesti je jen jeden.

Ralph je se světem vyrovnaný. A proč taky ne? Je nejlepší vůbec, říká si „John Smith“, a nosí u sebe ostřelovačskou pušku Heckler a Koch PSG1. Až na to, že byste to nepoznali. Kdyby musel něco říct, řekl by, že se zabývá „odstraňováním bolesti“.

Dva osamělé hotelové pokoje. Jedny spojující dveře... Kdykoliv jindy by Dudley dneska se vším zdárně skoncoval. Kdykoliv jindy by Ralph dneska zdárně skoncoval někoho. Ale ne dneska... Dneska je to jinak...

Text je adaptací francouzské komedie Francise Vebera Chlap na zabití (1971), podle které vznikl slavný film Dotěrný chlap s Jacquesem Brelem a Linem Venturou. V březnu 2016 jej v rámci své sezony v londýnském divadle Garrick s úspěchem uvedl Kenneth Branagh.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz