Pamela, Werner, Lukas a ti ostatní

Titul v originále: Pamela, Werner, Lukas a ti ostatní

Autor: Jiří Urban
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Píše se rok 1950 a ženatý pětasedmdesátiletý Werner přijíždí, stejně jako každý rok, na lázeňský pobyt do malého letoviska kdesi v Čechách, aby si zde odpočinul. Jenomže před pěti lety se zde neuváženě zamiloval do vdané šedesátileté kadeřnice Pamely. Od té doby se zde pravidelně každý rok v červenci setkávají jako milenci. O patnáct let mladší žena se sklonem k hysterii vnese do Wernerova nudného života nejen pocit zamilovanosti, ale i rozruch a chaos. Z letního románku se nakonec vyklube vážnější vztah, jenž je pro oba partnery svým způsobem obohacující, oba ale tuší, že nemá perspektivu. Vše se zkomplikuje jejich smrtí při autonehodě. Shodou nešťastných náhod však zabijí i jakéhosi Lukase, který stál opřen o kmen stromu, do kterého Pamela s Wernerem narazili.

Po smrti navštěvují jejich duše místní kartářku Sibylu, která jim odhalí krutou pravdu, a sice že Pamela kdysi v minulém životě opustila svá malá dvojčata – syna a dceru (dnes Wernera a Lukase), aby se vrhla do náruče jakéhosi kolotočáře. Proto je nyní jejich tragické setkání nevyhnutelné, neboť je potřeba, aby si každý z nich uvědomil sílu Lásky. Všichni tři dostanou možnost rozloučit se s rodinami a tady zjišťují, že jejich partneři – Pamelin manžel Robert a Wernerova žena Nikol – jim byli pravděpodobně též nevěrní. Pamela se s tím však nemůže smířit, a tak i po dlouhých sedmdesáti letech, kdy opět Prozřetelnost spojí Pamelu, Wernera a Lukase (tentokrát jako strážné Anděly), touží zjistit pravdu. A protože Andělé nemají fyzická těla, navádějí své lidské bytosti – tři důchodce Hanse Krause, Vladimíra Kadrnožku a Jaroslava Zachariáše na místo, kde pravdu nakonec skutečně najdou…

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz