Pass the Butler (Mr. Butler)

Titul v originále: Pass the Butler

Autor: Eric Idle
Žánr: komedie, groteska
Jazyk: angličtina, němčina
Postavy: muži 5 ženy 4

PASS THE BUTLER (Pan Komorník)

Děj se odehrává během Wimbledonského turnaje v roce 1982 v typickém anglickém salóně typicky anglického letního sídla. Sir Charles, ministr obrany Jejího Veličenstva, nebyl na ministerstvu viděn více než rok. Veřejnosti je známo pouze to, že trpí vážnou nemocí, ale uzdravuje se. Ve skutečnosti se sir Charles sotva hýbe a leží na svém venkovském domě, napojený na přístroje prodlužující život. Aby toho nebylo málo, sir Charles má také hroznou rodinu, která by ho nejraději odpojila od přístrojů co nejdříve – z nákladů na elektřinu se drahým příbuzným ježí vlasy na hlavě. Když už to vypadá, že sir Charles takto zemře, je tu náhle záchrana na dosah ruky: rodině se do cesty připlete policejní inspektor, jenž se vydává za novináře, a novinářka, která se vydává za policejní inspektorku. Ti vyšetřují, co se dá, a odhalí nejen pachatele, nýbrž i dlouho střežené a strašlivé rodinné tajemství. Ovšem než se tak stane, musí oba vyšetřovatelé přežít pokusy o vraždu... Život na venkovském sídle sira Charlese, jenž mezitím skonal, už nikdy nebude jako dřív.

Stejnojmenný film Pass the Butler - Nothing is as it Remains měl v Anglii mimořádný úspěch a stal se neobyčejně populárním zejména ve Skandinávii. Autor Eric Idle, génius humoru, se osvědčil jako herec, zpěvák, textař a skladatel, ale také jako režisér, filmový producent a spisovatel. Např. jeho muzikál Spamalot získal tři ceny Tony, včetně ceny za nejlepší muzikál.

K dispozici i německý překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz