Peggy For You

Titul v originále: Peggy For You

Autor: Alan Plater
Žánr: komedie, historická komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

PEGGY FOR YOU (Peggy pro vás)

Komedie, ve které jméno divadelní agentky předchází jména jejích klientů.

Peggy Ramsay je uznávaná žena se silnou osobností, která během své dlouholeté praxe přišla do styku s nejrůznějšími autory i jejich prací – a stále má práce nad hlavu. Není tedy divu, že takové drobnosti, jako jméno vlastní asistentky, jsou pro ni velkou neznámou. Ke svým klientům je vždy ale upřímná a myslí jen na jejich (profesní) úspěch, takže když do její agentury jednoho dne přijde mladý začínající autor Simon, mají pro něho její opatrná slova naděje opravdu velký význam. Povaha, kterou Peggy oplývá, ale nemusí být pro všechny zcela stravitelná – její pohled na soukromý život a motivace jejích klientů, může být pro některé z nich po delší době přítěží.

Děj se odehrává v rámci jednoho dne v londýnské agentuře v  šedesátých letech minulého století. Během tohoto dne je popsané hektické pracovní nasazení nejen Peggy, ale i její asistentky Tessy a některých z jejích klientů. Zároveň hra poodkryje i zásadní věci z jejich soukromí, které je motivují a ovlivňují v jejich práci.

Autor sám uvádí, že události ve hře jsou smyšlené, ale inspirované skutečnými událostmi, které se odehrály v průběhu dvaceti let. Anglický autor psal texty nejen pro divadlo, ale také pro rozhlas a televizi (například krimi seriál Z-Cars). Je také držitelem ceny BAFTA za televizní seriál A Very British Coup. Tato hra měla světovou premiéru v roce 1999 v Hapstead Theatre, v hlavní roli s Maureen Lipmanovou. V tomto nastudování byla v rámci Ceny Laurence Oliviera nominována na Nejlepší novou komedii.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz