Pejsek a Kočička

Titul v originále: Pejsek a Kočička

Autor: Vít Kebrle
Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 1

Vít Kebrle

PEJSEK A KOČIČKA

3 m, 1 ž

Drzá a sarkastická hra o domácím násilí, o dilematu svoboda a kamarádi vs. sex a partnerka, o přímé konfrontaci mezi ženským a mužským světem. Lidská fantazie nezná mezí - důvod ospravedlňující chování člověka si tedy i člověk dokáže snadno obhájit. A zlo nečíhá vždy jen tam, kde ho nečekáme, ale i tam, kde ho očekáváme. Možná o vás samotných něco vypoví sympatie k různým charakterům.

Trojice přátel se schází k pitkám a hraní pokeru: hlavní postavou řešící výše zmíněná dilemata, je Stýf, inteligentní sebevědomý sukničkář, ale také zpochybňovatel všeho včetně vztahů a lásky, manipulátor, alkoholik a násilník. Prase je šovinista a zdobí ho neurvalý cynický humor. Sklíčko je naopak prototyp obrýleného intelektuála, abstinent, jemný k ženám. Stýf se snaží do nehybného života s přáteli psát román, jehož úryvky prostupují celou hrou. Zlom nastává v okamžiku, kdy „sbalí“ Lindu, která se od něj nechává ponižovat, ale zároveň ho má omotaného kolem prstu. Děj vyvrcholí ve chvíli, kdy opilý Stýf odjíždí od ponížené Lindy autem a havaruje – ocitá se tak ochrnutý a nehybný na vozíčku a Linda tentokrát začíná trápit jeho – sice s ním zůstává, ale vodí si do společného bytu milence...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz