Peng

Titul v originále:

Žánr: groteska
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 2

Marius von Mayenburg (Německo)

BANG (PENG)

přeložil Michal Kotrouš

4 m, 2 ž

černá komedie

Svět, v němž se děje mnoho událostí současně – třídní schůzka, anexe Krymu, otázka, zda je lepší překapávaná káva či espresso, masakr civilistů v Súdánu, hledání prosvětleného starého domu a definitivní zkáza světa díky skleníkovým plynům. A do tohoto světa se v Berlíně narodí dítě, chlapeček Ralf Peng, jenž je tu, aby změnit provždy veškerý náš život. Je od přírody vysoce nadaný, již v lůně matky zardousil svou sestru, aby dal jasně najevo, že ho nic nezadrží v sebejisté cestě vzhůru. Pokud jde o to vtisknout tomuto vykloubenému světu svou pečeť, nezastaví ho ani otec, ani matka, ani učitel, ani letecká válka USA. Čím více se pohybuje na nejisté půdě, tím výše míří. A tak zažíváme jeho razantní vzestup, proti vzpouře svých fascinovaných rodičů, proti škole a vzdělávacím institucím, jež nechtějí respektovat jeho velký talent, proti všemu, co tu bylo před ním a co ho bezmezně nemiluje, proti všemu, co tu není pro něj, proti celému vykloubenému světu.

Zažíváme jeho vzestup, nikoliv jeho pád. Neboť jeho nic nezastaví - ani on sám…

Světová premiéra proběhla v červnu 2017 v berlínské Schaubühne v autorově režii. Česká premiéra proběhla téměř vzápětí a byla druhým světovým uvedením hry - v podání Divadla Letí v listopadu 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz