Pistole na prasata

Titul v originále:

Autor: Michal Maštalíř
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 2

Michal Maštalíř

PISTOLE NA PRASATA

4 m, 2 ž

komedie ze současnosti

Petr je úspěšný český herec, žijící a působící v Německu. S manželkou a desetiletou dcerou tráví dovolenou u rodičů na českém venkově. Na návštěvu k rodičům přijíždí i jeho mladší sestra Jana, aby všechny seznámila s novým přítelem. Radek, její přítel, je také herec, ovšem na rozdíl od Petra se marně snaží výrazněji prosadit.

Při setkání Radka s Petrem se zdá, že se oba již znají. Ani jeden to ovšem před ostatními nedává najevo. Když jsou spolu o samotě, Radek sděluje Petrovi, že chodí s Janou jen proto, aby jí mohl ublížit, jako před lety ublížil on jemu. Petr byl totiž Radkův kamarád a spolužák z divadelní fakulty…

Momentálně je to však deset let od chvíle, kdy Petr připravil Radka o roli v německém filmu, aby se jí mohl ujmout sám a zahájit tak úspěšnou kariéru, zatímco Radkova se ubírala opačným směrem.

Petr však vysvětluje Radkovi, že jeho motivace byla tenkrát úplně jiná, než touha po kariéře. Petr totiž tehdy náhodou zjistil, že je neplodný, což nikomu neprozradil. Otcem jeho dcery musí být právě Radek, na jehož pletky se svou manželkou měl vážné podezření.

Radek ale předkládá jasné důkazy, že on to být nemohl. Petr nakonec musí uznat, že Radkovi křivdil. Omlouvá se a slibuje, že mu zařídí roli v připravovaném filmu. Ten je rád, že se nemusí rozejít s Janou, protože se do ní nakonec skutečně zamiloval, a apeluje na Petra, aby využil příležitost, jak se konečně oprostit od myšlenky, že otcem jeho dcery je vlastně někdo jiný.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz