Play That Goes Wrong

Titul v originále: Play That Goes Wrong

Autor: Jonathan Sayer, Henry Lewis
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 2

Jonathan Sayer, Henry Lewis, Henry Shields (Velká Británie)

HRA, KTERÁ SE ZVRTLA aneb VRAŽDA O VÁNOCÍCH (THE PLAY THAT GOES WRONG)

přeložil Alexandr Jerie

6 m, 2 ž

bláznivá komedie

Hra Susie H.K.Brideswellové Vražda na panství Haversham pochází z 20. let, ale pokud jste o ní nikdy neslyšeli, nebude chyba na Vaší straně. Tento esenciální anglický detektivní thriller se rozhodl nastudovat Dramatický kroužek polytechniky v Cornley a své rozhodnutí realizuje se záviděníhodným nadšením a nezáviděníhodnou neschopností. Mladý soubor na premiéře bojuje s neznalostí textu, neposlušnými rekvizitami, náhle se probudivšími ambicemi zaskakující inspicientky i zfušovanou scénou.

Kus, který se inspiroval metodou Fraynovy slavné frašky Za scénou (i když zde se všechny zmatky důsledně odehrávají přímo na jevišti) našinci na nejednom místě připomene i Cimrmanovy moudré teatrologické poučky. Text vznikl v lůně souboru Mischief Theatre, jednoho z nejnadějnějších britských mladých divadel, v průběhu zkoušek inscenace, která zatím triumfálně brázdí britská divadla (připravuje se uvedení na West Endu) a získala si i vrcholné hodnocení britské kritiky.

Česká premiéra proběhla v MD Kladno v únoru 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz