Playing Doctor

Titul v originále: Playing Doctor

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

ZAHRAJEM SI NA DOKTORA (Playing Doctor)

komedie - fraška

Rob Brewster dostane od otce k maturitě předplacené studium na univerzitě. Přání otce je, aby byl lékařem. Jenže Rob si přeje být spisovatel a vystuduje angličtinu. Rodičům ale nakuká, že medicínu vystudoval a má soukromou praxi. Což mu prochází do doby, než se objeví neohlášeně jeho otec s matkou a chtějí vidět syna při práci. Rob se spolu se spolubydlícím a svojí sekretářkou rozhodnou přeměnit Robův byt v ordinaci. Jenže kde sehnat pacienty? Naštěstí spolubydlící Jimmy obráží castingy a doufá, že uspěje jako herec. Sežene zásobu kostýmů, ale protože všichni známí kolegové herci jsou na konkurzech, musí všechny pacienty zastoupit sám. Rob si navlékne doktorský plášť, sekretářka se převlékne za sestřičku - a je tu první pacient a za ním druhý. Jimmy mění podoby a hlasy, jednou je šejk, podruhé italský mafián. Věší Robyho rodičům bulíky na nos jak na běžícím pásu a ti jsou nadšení, protože Robovu klientelu tvoří i Tyrion Lannister nebo Superman. Do hry jsou vtaženi i násilnický žárlivý soused a jeho ex-manželka, roztáčí se šílený kolotoč, během kterého Rob střílí od boku jednu diagnózu za druhou a nakonec, jako vrchol, diagnostikuje svému vlastnímu strýci Talbotův syndrom, což má být psychická proměna člověka ve psa.

Rob tedy odolává dlouho a během času mu dojde, že jeho sekretářka Max je úžasná žena, o níž se může opřít opravdu v dobrém i ve zlém. Požádá ji o ruku, ale ta si odmítá vzít podvodníka. Rob se tedy rodičům ke všemu přizná. Naštěstí do toho volá Robův nakladatel a sděluje, že jeho kniha je výborná a že ji vydá. Max souhlasí se svatbou, rodiče Robovi odpouštějí, vše se v dobré obrátí - otec si na vodítku odvádí neméně spokojeného psa-strýce, hypochondra, který si vždycky myslel, že mu něco je a teď mu konečně všichni věří. 

Neuvěřitelně dynamická komedie, která se určitě neobejde bez oblékaček, které za scénou převlékají Jimmyho z jednoho kostýmu do druhého. Výborně napsané postavy, z nichž každá je úplně jiná, každá má co hrát a žádná není do počtu. Velice podařená komedie, není divu – autoři jsou zároveň i herci.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz