Podoba věcí

Titul v originále: The Shape of Things

Žánr: hra
Překladatel: Petra Hanáková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

Neil LaBute

TVAR VĚCÍ (The Shape of Things)

2 m, 2 ž

Svádění je skutečné násilí. Jsou meze uměleckého vyjádření? Je jiná cesta pod práh našeho vnímání než ta nejpřímější a nejbolestivější? Jak jinak reagovat na lidskou posedlost tvarem věcí než tvarováním věci?

Studentka umělecké školy Evelyn hledá vhodný objekt pro své zásadní umělecké dílo, kterým chce zakončit svá studia. Tím objektem má být průměrně vyhlížející muž. Přesně tak vypadá Adam, student, kterého Evelyn potká, jak si přivydělává v muzeu jako hlídač v uniformě. Adam se okamžitě do Evelyn zamiluje a jeden ze způsobů, jak být Evelyn nablízku je přistoupit na její návrh. Adam se stává objektem šokujícího uměleckého pokusu, který má z něho učinit dokonalého muže.

Divadelní hra The Shape of Things (Tvar věcí) z roku 2001 patří k nejčastěji uváděným současným americkým divadelním textům. Ruku v ruce s dřívější tradicí ho LaBute, nejhranější současný americký dramatik a filmař mladé generace, převedl pod stejným názvem i na filmové plátno. Snímek měl premiéru v lednu 2003 na filmovém festivalu v Sundance.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz