Podzimní hra

Titul v originále: Podzimní hra

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 3

Obyčejná rodinka stanuje na svém oblíbeném malebném místečku. Děti spí ve stanu a mateřská Valli přesvědčuje třicetiletého, ale již bačkorovitého manžela Františka, že je nejlepší čas na třetí dítě. Ten o něm nechce ani slyšet. Do idyly, přehledného světa manželského páru, vpadne šampaňským opilá společnost hledající hotel: herečky Nataša a Elsa v doprovodu důstojníka Raula. Vetřelci si s Valli krutě zahrávají a František se nečekaně ochotně zapojuje. S Elsou pak odjede do města a v hotelu, fascinován ženou bez zábran, se s ní pomiluje. Mezitím Nataša, která utekla z nemocnice, kde prodělala potrat, umírá ve Vallině náručí. U jejího mrtvého těla nešťastný Raul svádí úzkostlivou a stydlivou Valli. Po návratu Františka z hotelu Raul s Elsou odvážejí mrtvou Natašu. František s Valli opět sedí před stanem, ale jejich jednoduchý a přehledný svět je nenávratně v troskách.

„Podzimní hra [je] textem, který vybízí k sugestivní výpravě do temných zákoutí duše." (Vladimír Mikulka, Divadelní noviny)

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz