Pokrevní bratři

Titul v originále: Blood Brothers

Žánr: muzikál
Překladatel: Pavel Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 4

Dva malí chlapci se seznámí při dětských hrách v parku a uzavřou spolu přátelství na život a na smrt. Vidíme jejich první dětské krůčky, při kterých společně objevují „velký" svět, první kroky po školních chodbách, první lásky i první rozhodné kroky do světa dospělých. Netuší, že jsou sourozenci a dokonce dvojčata. Přesto se k sobě vracejí, kdykoli se je nějaká okolnost pokusí rozdělit, jakési tajemné spodní proudy skryté hluboko v člověku stále táhnou jednoho k druhému. Možná právě to dává jejich příběhu zvláštní kouzlo, které způsobuje, že se stává evergreenem na všech scénách, kde se jen objeví a že si písničky z Pokrevních bratrů může pískat někdo, koho potkáte ve městě na chodníku.

Muzikál získal mnoho ocenění - Best Musical Award, Plays and Player Award, Society of West End Theatres Award, Drama Magazine Award, Igor Novello Award...

Muzikál uvedlo v české premiéře a v upraveném překladu M. Fahrnera DFXŠ Liberec v březnu 2007, tato verze se dočkala dalších dvou uvedení (MD Brno, 6/2012 a SD Uherské Hradiště, 11/2015). Nyní je k dispozici neupravený překlad libreta i písní (písně M. Šotek).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz