Polsprung

Titul v originále: Polsprung

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2

Gabriel Barylli (Rakousko)

POLSPRUNG (KONEC SVĚTA)

2 m

Kalendář Mayů předpovídá, že konec starého světa nastane 21.12.2012 – jenom pár jedinců tuto katastrofu přežije. Bill Gates si nechává budovat komplex tunelů, kde hodlá přechovat veškeré rostliny světa pro budoucí generace... A Viktor Abramovič se na konec světa připravuje v horské boudě ve výšce 2400 m n.m. Spálil za sebou všechny mosty a na vše připraven očekává osudné datum. Vybavil se krabicemi jídla, uncemi stříbra a zlata, vše zaplatil prodejem své kanceláře. Myslel na vše – od baterií přes vysílačku a rádio na ruční pohon až ke vojenské lopatce. Pro případ nejvyšší nouze přibalil šest lahví whisky...

S čím však nepočítal je náhlé zjevení se majitele chaty. Jacob Fernreiser stojí ve dveřích a nemůže si rozpomenout, do kdy platí nájemní smlouva – nakonec se dohodnou, že do 6.1.2013. Nevěří svému nájemníkovi Viktorovi teorie o zániku světa a obratu zemských pólů, přesto do chaty zavítá ještě před očekávaným datem s vánočním stromkem, aby se o apokalyptických teoriích dozvěděl více. Místo konce světa však přichází lavina a odřízne oba muže v chatě od okolního světa. Klička k ručnímu pohonu rádia někam zmizela, nevědí nic o okolním světě, přesto ani Jacob nevypadá, že by mu někdo chyběl. Oba muži se pomalu sbližují, zpívají u stromku, oslaví Silvestra a když přijde březen a s ním obleva, najdou konečně i kličku. Chtějí naladit rádio, nicméně naladit nejde žádná stanice... Viktor dá do přehrávače CD s písní Here Comes the Sun, konsternovaní muži si sednou a Jacob chytne Viktora za ruku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz