Port Authority

Titul v originále: Port Authority

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3

Conor McPherson (Irsko)

PORT AUTHORITY

3 m

Hra je třemi prolínajícími se monology dvacetiletého Kevina, Dermota, který se blíží čtyřicítce, a sedmdesátiletého Joea.

Kevin se odstěhoval od rodičů do pronajatého domu společně s Davym, Clare a několika dalšími přáteli. Kevin je do Clare zamilovaný. Na koncertě Davyho kapely pozná Trish a začne s ní chodit. Jeho vztah s Clare se zatím prohlubuje a Kevin cítí, že je oboustranný. Bydlení v domě ukončí jeden divoký mejdan a příjezd policie. Kevin se vrací k rodičům a zůstává s Trish.

Dermot překvapivě snadno získá fantastické zaměstnání u nejdůležitějšího muže v okolí. Cítí se v nové společnosti méněcenný a dodává si sebevědomí obnovou šatníku. S kolegy a se šéfem vyrazí do Los Angeles na koncert jejich oblíbené kapely, kde se od šéfa dozví, že ho přijali omylem, protože ho považovali za někoho jiného, a jestli se s nimi pokusí soudit, skončí na dně řeky. Dermot letí zpátky do Dublinu za svou ženou, kterou nechal doma, protože se za ní styděl, a za synem.

Joe žije v domově důchodců a vzpomíná, jak se kdysi zamiloval do ženy svého souseda a nikdy jí to neřekl. Žil se ženou a dětmi ve vedlejším domě. Teď mu do domova důchodců přijde poštou její fotografie, kterou mu odkázala v závěti, než před nedávnem zemřela.

Všechny tři příběhy spojují podobné motivy lítosti, rezignace. Jejich protagonisté splývají s proudem.jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz