Portia Coughlan

Titul v originále: Portia Coughlan

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 7 ženy 4

Marina Carr (Irsko)

PORTIA COUGHLAN

7 m, 4 ž

Portia Coughlanová je krásná a bohatá třicítka, po které touží všichni muži. Zároveň se jí ale i děsí. V temném údolí řeky Belmont slyší v noci zpěv svého mrtvého bratra-dvojčete, který se v řece utopil a s kterým je i po smrti spojena neviditelnou pupeční šňůrou.

V den jejích třicátých narozenin se s novou naléhavostí otvírají staré záhady. Proč se Porciin bratr utopil? Slyšel nad řekou hlas čarodějnice, kterou ve středověku nabodli v Belmontském údolí na kůl? Žárlil na muže, kteří se začali zajímat o jeho krásnou sestru? Byl vůbec lidským dítětem z masa a kostí? Anebo se v minulosti Porciina rodu skrývá nějaké strašné tajemství, kterým jsou všichni ocejchováni?

Čas na nalezení odpovědí se krátí...

Andělský zpěv láká Portii k ďábelské řece...

Portia Coughlanová je fascinující příběh, ve kterém se autorce podařilo bravurně spojit prvky magického realizmu s místy až hororovou atmosférou a drsným humorem kuriózních postaviček irského venkova. Právě ty dodávají příběhu to správné koření: je tu teta Maggie - prostitutka v penzi mající podřezaný jazyk, její flegmatický manžel Senchil, který křoupe suchary, dokud se sám také nestane sucharem, Porciina nejlepší přítelkyně Stacia, která si pro každou společenskou příležitost kupuje novou barevnou pásku na své vypíchnuté oko a Porciin lakomý otec Sly, který si jako hovnivál kuličku trusu tlačí před sebou vozíček se svou ukňouranou matkou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz