Post-Democracy

Titul v originále: Post-Democracy

Autor: Hannah Moscovitz
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

POST-DEMOCRACY (Postdemokracie)

hra o korporátu

Tato hra nás přivádí do světa korporátních elit, mezi lidi s obrovskou mocí - obrovskou, a zdánlivě neomezenou. Hra sleduje výkonného ředitele (CEO) Billa a tři nejvyšší manažery velké firmy, kteří se na služební cestě v cizině snaží uzavřít zásadní obchod, okolnosti jsou ale velmi pohnuté. Nejprve dojde na sexuální skandál mezi zaměstnanci. Navazovat intimní vztahy uvnitř firmy je samozřejmě proti vnitřním předpisům, ale pořádná dávka alkoholu umožní na pravidla zapomenout. Ovšem toto je ten menší problém – opravdu svízelná je kombinace Billova zdravotního stavu a odhalení týkající se nezletilého dárečku, který do hotelového pokoje Leeovi (Billovu jedinému možnému zástupci) jako pozornost poslala firma, se kterou vedou jednání...

Uznávaná kanadská dramatička Hannah Moscovitz (*1978) se věnuje současným etickým tématům, a to konkrétně problému hranic zodpovědnosti v oblasti sexuálních vztahů v době rozvolněné morálky. Zajímá se o situace, kde jeden z partnerů je v pozici silnějšího hráče díky svému sociálnímu statutu. S touto výhodou by mělo přicházet i uvědomění si své výhody a aktivní přijetí vlastní zodpovědnosti, což ale zdaleka není pravidlem. Navíc společenské procesy nejsou nastavené tak, aby k potřebné změně docházelo.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz