Pressure

Titul v originále:

Autor: David Haig
Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 9 ženy 1

David Haig (Velká Británie)

PRESSURE (NÁTLAK)

9 m, 1 ž

psychologické drama

Napínavé psychologické drama se odehrává během 72 hodin v roce 1944 v Southwick House, v sídle velitelství spojeneckých vojsk, které plánovalo operaci výsadku spojenců Overlord. Kapitán James Stagg je hlavním meteorologem a doporučuje D. Eisenhowerovi, aby se s operací počkalo na příznivější povětrnostní podmínky, na příhodnější den D. Avšak Staggův asistent, respektovaný americký meteorolog Irving P. Krick předpovídá klidný slunečný den, na rozdíl od místních poměrů znalého Stagga, který předpovídá silnou bouři, jež by znemožnila úspěšné přistání 150000 vojáků. To by vedlo k velkým ztrátám a nepřátelskému protiúderu.

Pod silným psychologickým i vojenským tlakem se Stagg snaží přesvědčit Eisenhowera, že jeho verze je správná, což by vedlo k minimálním ztrátám na životech a k většímu efektu akce.

Drama z prostředí vojenského velitelství mělo premiéru v Royal Lyceum Theatre v Edinburghu v květnu 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz