Přijetí

Titul v originále:

Autor: Jan Musil
Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 2

Jan Musil

PŘIJETÍ

1 m, 2 ž

„Rozumíš, já nikomu nedovolím, aby mi všechno vzal, nemůžeš mi vzít všechno, všechno se nebere, všechno nesmíš nikdy vzít, můžeš někomu ublížit, ale nikdy mu nesmíš vzít všechno!“

Anna a Olga jsou sestry. Anna je starší, o vše se stará a až mateřsky pečuje o sestru Olgu. Společně mají také řadu tradic, pravidel a zaběhnutých rituálů – jedním z nich je, že na Olgy narozeniny pozvou domů nějakého cizího člověka na večeři. Tentokrát si Olga vybrala bezdomovce Filipa, který se Anně sice vůbec nelíbí, ale kvůli Olze se přemůže. Filipa nechají doma osprchovat a pak přinesou na stůl první z mnoha chodů. V průběhu večeře Olga Filipa svádí, ten však svoje city vyzná chladné Anně. V průběhu večeře se také ukáže, že v patře domu bydlí tatínek obou sester, po závažném zranění upoutaný na lůžko. Podezřelé ale je, že Olga k němu nikdy nechodí, protože to má zakázané. Do křehkého ekosystému zvláštní domácnosti se cizinec začlení jen velmi těžko, a tak po krátké době se z přítomných vytvoří jakýsi milostný trojúhelník a Filip odkryje nejzávažnější tajemství rodiny, což ho možná bude stát i život.

Hra přináší dvě výrazné herecké příležitosti zejména pro představitelky dvou sester. Byla poprvé uvedena na ostravské Janáčkově konzervatoři v květnu 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz