Princezna v myším kožíšku

Titul v originále: Princezna v myším kožíšku

Autor: Milan Malinovsky
Žánr: muzikál
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Muzikálová pohádka o hledání vnitřní síly a poznání, že nic v životě není pouze černé, či bílé.

Příběh se odehrává v nespecifikovaném pohádkovém prostředí a čase. Děj inspirovaný pohádkou zpracovanou Boženou Němcovou je zbaven snadno předpokládatelného vývoje, charaktery jsou polidštěné a nespadají do schématu zjednodušených pohádkových figur. Písně slouží jako vnitřní monology osvětlující jednání postav a k vystupňování dramatické situace. Dílo se snaží oslovit jak děti, tak jejich rodiče.

Prostá dívka Lada sní o velké lásce. Když se jí v den sedmnáctých narozenin na čele objeví zlatá hvězda, zmocní se jí zlý čaroděj Chladomor. Svazkem s dívkou s hvězdou na čele se má totiž dle věštby stát nepřemožitelným. Lada očarovaná jeho kouzly souhlasí, že se za čaroděje vdá, proto jí její matka vyjeví, že je ve skutečnosti dcerou královny Dobromily, kterou Chladomor zabil. S pomocí kamaráda Kuby se Ladě podaří utéct a přestrojená za chlapce Láďu v myším kožíšku se dostane do cizího království, kde poznává krále Kristiána a stává se jeho kuchařem. Jako dívka Lada se večer na bále nechá obalamutit jeho řečmi a zamiluje se. Ráno pak v kuchyni nachází Kubu, který jí byl celou dobu v patách. Kuba se stane svědkem tajemné Kristiánovy proměny v chladnou bytost. Falešný Kristián odhalí Ladinu identitu a jako domnělou záchranu před Chladomorem jí nabízí okamžitý sňatek, s nímž Lada, opět očarovaná kouzly, souhlasí. Kuba však vyslechne rozhovor Chladomorovy společnice Šery s Kristiánem a Ladu varuje. Když se pak spolu snaží pána chladu porazit žárem ohně, což čaroději neublíží, objeví se Šera a polibkem z pravé dlouho neopětované lásky spálí Chladomora i sebe. Z Kristiána se vyklube záletník, Ladu odmítne a ona svou lásku nachází v kamarádovi Kubovi.

V případě zájmu zajistíme i demonahrávky.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz