Případy Sherlocka Holmese

Titul v originále: Případy Sherlocka Holmese

Autor: Ondřej Elbel
Žánr: komedie, detektivka
Jazyk: čeština
Postavy: muži 11 ženy 3

A. C. Doyle, Ondřej Elbel

PŘÍPADY SHERLOCKA HOLMESE

11 m, 3 ž

Hra Případy Sherlocka Holmese přivádí na jeviště největšího z detektivů. Vychází z druhého románu o Sherlocku Holmesi. Případ nazvaný Podpis čtyř začíná v pokoji na nejslavnější staromládenecké adrese Baker Street 221b. Holmesův geniální mozek se trápí, protože už dlouho nedostal vzrušující případ. V té chvíli přichází Mary Morstanová s podivuhodným příběhem, jenž rozjede kolotoč napínavých událostí. Nechybí vražda, ukradený tajemný poklad nedozírné ceny, neschopná policie, láska a zápletky, které může vyřešit pouze Holmesův pronikavý intelekt.

Text hry nabízí navíc i malou exkurzi po světě Sherlocka Holmese. Příběh doprovázejí komentáře, které vycházejí z knihy Josefa Škvoreckého Nápady čtenáře detektivek. V ní autor z různých stran nahlíží na svět Velkého detektiva i jeho následovníky.

Případy Sherlocka Holmese měly premiéru v únoru roku 2009 v Divadle Šumperk.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz