Přítelkyně

Titul v originále: Roommate

Žánr: komedie
Překladatel: Pavel Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 2

Jen Silverman (USA)

PŘÍTELKYNĚ (THE ROOMMATE)

přeložil Pavel Dominik

2 ž

Sharon je 54 let a právě se k ní nastěhovala nová spolubydlící, šestapadesátiletá Robyn. Sharon nikdy žádnou spolubydlící neměla, a tak je ze všeho velmi nervózní a občas řekne něco, co se tak úplně nehodí. Jak se ale ukazuje, pro čerstvě rozvedenou Sharon je toho nového opravdu mnoho. Nikdy se s nikým nelíbala v autě, nikdy nezkoušela kouřit marihuanu, nikdy neměla profil na online seznamce a nikdy by ji nenapadlo, jak jí její nová spolubydlící změní život.

Hra přinášející dvě zajímavé role pro dvě herečky mezi 50 a 60 lety zpracovává témata izolace a odtržení, změny a snahy proměnit svůj život. Autorský styl Jen Silverman se vyznačuje mnohdy až sarkastickou nadsázkou, živými dialogy, úsporným způsobem vyjádření a v zásadě realistickým půdorysem dramatu, který je ozvláštněn mírnou hyperbolou.

Hra měla premiéru v Actor's Theatre v Louisville v březnu 2015. Česká premiéra proběhne v Divadle Ungelt v květnu 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz