Promiňte, pane premiére, už si úplně nevzpomínám…

Titul v originále: I´m Sorry, Prime Minister, I Can´t Quite Remember…

Autor: Jonathan Lynn
Žánr: komedie, satira, tragikomedie
Překladatel: Viktor Janiš
Jazyk: čeština, angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

PROMIŇTE, PANE PREMIÉRE, UŽ SI ÚPLNĚ NEVZPOMÍNÁM…

(I´m Sorry, Prime Minister, I Can´t Quite Remember…)

satirická komedie

Jonathan Lynn se v závěrečné kapitole oblíbené satirické série o britských politicích (Jistě, pane premiére…) opět vrací k oblíbeným postavám Jima Hackera a sira Humphreye Applebyho, kteří se nyní ve stáří potýkají s životem po odchodu ze státních služeb.

Jim, který se usídlil ve svém novém domově na Hacker College v Oxfordu, se jako vždy ocitá uprostřed řady problémů, za něž si může hlavně sám. Neví, jak se s nimi vypořádat, a tak se obrátí na svého starého a nepříliš loajálního tajemníka sira Humphreye Applebyho.

To, co následuje, nese všechny charakteristické rysy konverzačních komedií o těchto postavách a zároveň jde o dojemný portrét dvou stárnoucích „sparingpartnerů“, kteří se zoufale snaží zorientovat v moderním světě a zjistit, jaké je jejich místo v něm. Přitom postupně odkrývají vzájemné přátelství a empatii a zároveň dostávají od života několik tvrdých lekcí. Ústřední dvojici asistují postavy Jimovy asistentky a nečekaně se objevivšího soudce z dřívějška.

Tuto politickou satirickou komedii s podtitulem „Poslední kapitola“ uvedlo Cambridge Arts Theatre v listopadu 2023.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz