Psoriáza

Titul v originále: Psoriáza

Autor: Vladimír Mores
Žánr: absurdní komedie
Jazyk: slovenština
Postavy: muži 3 ženy 3

Vladimír Mores

PSORIÁZA

6 herců

absurdní aktovka

Jak sám slovenský autor píše, jde o „absurditku“. Důraz je kladen na gesta, pohyb, výraz herců, postavy mají jména podle hlavních rysů postav: Velký, Malý, Vysoký, Nízký, Tlustý, Hubený, je doporučen „prázdný prostor“.

Psoriáza neboli lupenka je kožní onemocnění, které začne trápit postavy na konci děje kvůli tomu, co řekly a jak se k sobě navzájem chovaly. Mužské i ženské postavy rozehrávají ve 14 obrazech víceméně absurdní dialogy, používají zprofanované fráze a omletá témata, aby se jednotlivé konflikty jednotlivých obrazů navzájem prolnuly a ještě více zdůraznily absurdnost lidské komunikace. Rozhovor v zaměstnání, rozhovor mezi dvěma milenci, rozhovor o dovolené – to vše se zas a znova opakuje a krátký text si tak bere na mušku naše otřepané fráze a prázdné věty, jakož i poklonkování šéfům či partnerům.

Hra získala 2. místo v Dramatické soutěži o Cenu Alfréda Radoka za rok 2012.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz