Psycho

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 1

Tomáš Novotný
PSYCHO

variabilní, pův. 3 m, 1 ž (z toho 2 m ve více rolích)

absurdní komedie

V Psychu navštěvuje hasič s jistým tíživým traumatem ordinaci jedné lehce výstřední a především vzácně neempatické psycholožky - ta ovšem vzápětí odchází a hasič čelí sledu jejích různě střelených asistentů. Atmosféra houstne, jeden z asistentů je hasičovi nápadně podobný a za dveřmi číhá děsivý klaun. Absurdní komedie o nervovém zhroucení, traumatech z požárů a alergii na okurky.

PSYCHOLOŽKA: Nuže, jak může sexy psycholožka v nejlepších letech s červeným diplomem a zajištěnou budoucností bez nejmenšího problému v osobním, natož profesním životě, s kanceláří v nejlukrativnější části města pomoct ubohému, směšně vypadajícímu rozvedenému rádobyhasiči?
HASIČ: Ženatému hasiči!
PSYCHOLOŽKA: ... kterého podvádí žena se sousedem každé liché pondělí, když má noční?
HASIČ: Stalo se to jen jednou a je to za námi!
PSYCHOLOŽKA: Říká ona.
HASIČ: Nelhala by mi!
PSYCHOLOŽKA: Spíš je líná nechat se rozvést.
HASIČ: Brali jsme se v kostele, nikdy by nic takového neudělala.
PSYCHOLOŽKA: Nebo jí vyhovuje pravidelný přísun peněz z vašeho vedlejšáku, který jste musel vzít, abyste uživil rodinu, protože jí se nechce makat?
HASIČ: Říkala, že si něco najde.
PSYCHOLOŽKA: … a přidala výraz raněné laně, který vždycky na pitomce, jako jste vy, spolehlivě zabere. Takže s čím vám mohu pomoci?
HASIČ: Najednou nevím, kde začít.

Tomáš Novotný (*1985) je známý jako činoherní a muzikálový herec, aktuálně v angažmá v Městských divadlech pražských. Zároveň se ale se svým Divadlem Tří dlouhodobě a s úspěchem věnuje autorské komediální tvorbě; jeho hry se vyznačují ostrou jazykovou a situační komikou, zálibou v lehce morbidním humoru a absurditě a upomenou na tvorbu Monty Pythonů či Woodyho Allena.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz