Queen Anne

Titul v originále:

Autor: Helen Edmundson
Žánr: hra historická
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 11 ženy 5

Helen Edmundson (Velká Británie)

QUEEN ANNE (KRÁLOVNA ANNA)

11 m, 5 ž

Historické drama o zákulisních intrikách politiky je tentokrát situováno do Anglie na počátek 18. století. Tehdy dosedla Anna Stuartovna na anglický trůn. Všechny související události ale tvoří pouze pozadí pro velký příběh přátelství Anny Stuartovny a Sarrah Churchill, které se započalo již v raném mládí. Rádkyně a souputnice upadá v podezření, že její úmysly nejsou vždy jen v nejlepším zájmu královny. Zároveň jsou tu i další postavy, které by si rády získaly královninu přízeň a s ní související výhody. Nejprve ostýchavá, křehká královna se postupně proměňuje v silnou, odhodlanou a sebevědomou ženu schopnou odolávat manipulacím ostatních, trvat si na svém a dělat rázná a těžká rozhodnutí.

Drama jde ve stopách Schillerovy Marie Stuartovny a její odkaz naplňuje beze zbytku.

Hra měla premiéru v Royal Shakespeare Company ve Stratford-upon-Avon 20. listopadu 2015. Drama je výjimečnou příležitostí pro dvě herečky v titulních rolích.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz