Rabatt

Titul v originále: Rabatt

Autor: Nora Abdel-Maksoud
Žánr: komedie, satira, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

RABATT (Sleva)

satirická komedie

Ostře satirická komedie o třídní a sociální nerovnosti a o privilegované střední třídě, která dělá, že nic nevidí. Co se vlastně stane, když zemřete a nemáte peníze na pohřeb? Až bláznivě dynamický děj míchá brechtovské divadlo (kontakt s publikem, zcizování) s crazy komedií.

Bohatá novinářka žije v Berlíně z toho, že si vystavěla identitu na tom, že je „levicová fašistka“ – využívá totiž své přistěhovalecké identity. Poté, co je spolu se svou sekretářkou ve svém sídle svědkem smrtelného infarktu poslíčka, který zemřel vyčerpáním, když jim dovezl objednané sushi, přestěhují se na periférii, do zvláštně bohaté vesnice. Zde vše ovládá až hororový dvojice – záhadná dvojčata, která postavila své podnikání na nízkonákladových pohřbech pro chudší lidi – využívají přitom plastové vodovodní trubky s velkým průměrem…

Autorka je známá svými kousavými nekompromisními komediemi, v nichž pranýřuje dnešní dravý kapitalismus. Hra měla premiéru v Gorki Theater v Berlíně v dubnu 2022.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz