Rabbits

Titul v originále:

Autor: Joe Hampson
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Joe Hampson (Velká Británie)

RABBITS (KRÁLÍCI)

2 m, 1 ž

komedie

Nemůžu ho vrátit. Musí prostě zmizet. Koupila mi ho manželka, i když ví, že králíky nesnáším. Říkala, že se ho naučím milovat, že zvířata vytvářejí teplo domova, ale tenhle sráč mi ničí život. On to ví. Ví, že ho nesnášim, a tak mě šikanuje. Pokaždý se mi vysere mezi tílka a štěká na mě. Nevěděl jsem, že králíci štekaj. Tenhle na mě štěká pořád a hryzne mě do holeně, kdykoli žena odejde z místnosti!“

Tři dějství, která spolu souvisejí jen díky společným motivům a postavám, na sebe však nenavazují a v mnohém se dokonce popírají. První, nejvíce komediální, dialog se odehrává v bytě chlápka, který se nebojí udělat občas něco ne úplně legálního. Proto za ním přichází Frank a objednává si vraždu svého domácího mazlíčka. Vše by zřejmě směřovalo k jasnému konci, kdyby se v bytě náhle neobjevila Frankova žena. Ve druhém dějství sledujeme tentýž manželský pár při návštěvě manželské poradny, kde se emoce a zášti rozvíří víc, než je obvyklé. Odkryje se řada Frankových charakterových zvláštností i masochistická povaha jeho ženy. Posledním dějství se manželský pár setkává s rodinným přítelem, vše probíhá zcela v klidu a vztah Franka jeho ženy se zdá být naprosto idylickým.

Rabbits je divadelní debut mladého britského autora Joe Hampsona, který má za sebou řadu úspěšných televizních a rádiových seriálů a her. Hra měla premiéru v Park Theatre v Londýně v červenci 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz