Rande

Titul v originále:

Autor: Jaroslav Bálek
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 4

Jaroslav Bálek

RANDE

6 m, 4 ž (lze variabilně)

komedie

První jednání se odehrává na ulici, kde dva muži rozdílně hodnotí procházející se dívky s ohledem na jednu ze základních otázek hry, jakou partnerku si vybrat. Zda mladou či starší, krásnou či méně hezkou, temperamentní či chladnější. Nebo snad chytrou, mlsnou, veselou, sportovní či právě jejich opak. Nakonec dojde ke kontaktu s některými z nich a pozvání do kavárny, respektive vinárny. Tam probíhá druhé dějství. Zde se sejde několik mužů a žen a dochází k řadě humorných scén vyvolaných záměnou termínů, osob a telefonů. Třetí jednání se odehrává opět na ulici, kde se hlavní hrdina přizná, že se oženil s jednou z dívek z kavárny, a to k všeobecnému údivu s tou, která se diametrálně lišila od jeho představy o partnerce. Dává k lepšímu své zkušenosti z manželství a trochu jiný náhled na ženy.

Komedie o třech jednáních o seznamování mužů a žen a mezilidských vztazích obou pohlaví i o tom, jak nečekaně může dopadnout jedno rande. Zároveň i konfrontace různých názorů na partnerství a život vůbec. Vychází z knížek autora Všechny moje plesové sezóny a Dana.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz