Rape of Europe

Titul v originále: Rape of Europe

Autor: Gregory Motton
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Gregory Motton (Velká Británie)
RAPE OF EUROPE (ZNÁSILNĚNÁ EVROPA)
4 m, 3 ž

jízlivá komedie

Euroskeptický pamflet s typickým britským humorem. Hlavní hrdina, obchodník Gengis, malé kolečko v monstrózní evropské mašinérii, představuje běžného občana, který nerozumí ani europoslancům ani Lisabonské smlouvě.
Nejprve se však spolu s ním ocitáme na celnici kdesi v rakousko-uherské monarchii, dva pohraničníci (z nichž se později vyklubou jeho Strýc a Teta) ho nechtějí přes hranici pustit a obtěžují ho nesmyslnou byrokracií. Ze zlého snu se Gengis probouzí do šťastného dneška, kde žádné hranice neexistují. Pak se se Strýcem a Tetou vydává na výlet do Bruselu, v němž ovšem není nic jiného než právě europoslanci - a nebo prostitutky, které dokážou evropské zákony vykládat lépe než nejprotřelejší politologové. Gengisova touha užít si v nudném Bruselu alespoň pořádný sex končí přednáškou na téma minimální mzda v eurozóně... Gengisovými kontrapunkty jsou jeho eurooptimističtí příbuzní, jejichž repliky působí nejkomičtěji. Hra končí zavražděním hraběte Drákuly, jenž je ztělesněním východní pijavice, která ze šťastné Evropy saje krev.
Konverzační hra, která se vysmívá všemu, o čem slýcháme mluvit v televizních zprávách.Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz