Really Really

Titul v originále: Really Really

Autor: Paul Downs Colaizzo
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Paul Downs Collaizo (USA)

REALLY REALLY (NE, FAKT)

4 m, 3 ž

hra pro mladé herce

Ráno po bouřlivém večírku na kampusu. Alkohol - a sex. Kdo ho měl a kdo se jen vytahuje? V bytě dívek to vypadá jinak než v bytě kluků. Leigh se vyspala s nejkrásnějším klukem, nedostižným Davisem, po němž několik let toužila, Grace předpokládá, že se aspoň vykašle na svého stávajícího přítele Jimmyho. Davis si nic vlastně nic moc nepamatuje, protože alkoholu bylo příliš, spolubydlící mu ale připomenou, co se dělo. Nevěra není jediným dramatickým okamžikem hry o vysokoškolské „iGeneraci“ nebo také „Generaci Já“, jak sebe a své vrstevníky popíše Grace. Hraje se i o společenské postavení, schopnost obejít systém, o peníze, protekci, kariéru... Davisovi kamarádi prozradí Jimmimu, co se stalo za jeho nepřítomnosti, Jimmy přichází konfrontovat Leigh, přičemž na povrch vystupují další překvapivé zvraty: Leigh je s Jimmim v jiném stavu. Aby zachránila vztah (a svou budoucnost), obviní Davise ze znásilnění – a už se roztáčí kolo lží, pochybností a obvinění, na jehož konci bude přinejmenším jeden zmarněný lidský život, ale spíš z kolize z nějakou formou „poškození“ vyjdou všichni zúčastnění.

Napínavá vztahová hra pro dvacátníky zobrazuje život americké mládeže v určitém prostředí, přičemž autor se snaží (nedidakticky) pojmenovat, čím se tato generace trápí a jak uvažuje.

Paul Downs Colazzio je americký dramatik, narodil se v Pennsylvánii, vyrostl v Georgii, žije v New Yorku. Hra Really Really byla poprvé uvedená v divadle Signature v Arlingtonu ve státě Virginia (prem. 31. ledna 2012, rež. Matthew Gardiner), později se přesunula na Off-Broadway (leden 2013) a zaznamenala nebývalý úspěch. V divadle Signature bude mít premiéru i jeho další hra Pride in the Falls of Autrey Mill (na podzim 2013), která už byla v New Yorku uvedena ve scénickém čtení. Collaizo se spolupodílel na muzikálové verzi Sestry v akci na Broadwayi (scénář) a na Xanadu uvedeném tamtéž.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz