Red Angel

Titul v originále: Red Angel

Autor: Eric Bogosian
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Eric Bogosian (USA)

RED ANGEL (RUDÝ ANDĚL)

2 m, 2 ž (v podstatě však velké role pouze 1 m a 1 ž)

Příběh spisovatele Davida, který je poměrně úspěšný, jenž pozve své studenty na party k němu domů a mimo jiné jim tvrdí, že láska jako taková neexistuje a všechny vztahy jsou pouze o fyzičnu a biologii a o demonstraci síly. Party se záhy rozpadne a pod záminkou zapomenuté kabelky se vrací Leena, která k němu do kurzů nechodila, ale také studuje tvůrčí psaní spolu s ostatními, a začíná soukromá neočekávaná party ve dvou. Oba se vzájemně poznávají v průběhu rozhovoru, většinou se však mluví o Davidovi, který je rozvedený a osamělý. Leena mu v jedné chvíli nabídne, že je pro něj ona sama dárek na ten večer a že si s ní může dělat co chce. Proběhne mezi nimi sexuální spojení, jenže nezůstane u toho.David tvrdí, že se zamiloval a chce, aby s ním Leena odjela do Říma, začíná být žárlivý a tvrdí o lásce úplně něco jiného než na začátku večera. Leena však přesto na konci večera - tedy pozdě ráno, odchází a nedává Davidovi v podstatě žádnou naději.

Je to komorní dialogická hra pro muže a ženu, která dává velké herecké příležitosti pro herce ve středních letech a mladší (mladou) herečku. Ostatní dvě postavy jsou pouze okrajové a nejsou podstatné. Jde o hru o vztahu mezi mužem a ženou, o mužském principu a změnách mužského myšlení.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz