Relativita

Titul v originále: Relativity

Žánr: hra
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 2

Mark St Germain (USA)

RELATIVITA (RELATIVITY)

přeložila Jitka Sloupová

1 m, 2 ž

V roce 1902 se Albertu a Milevě Einsteinovým narodila dcera. Od roku 1904 o ní nebyly žádné zprávy, nikdo o ní nehovořil, jako by neexistovala…

O čtyřicet let později se na tuto záhadnou minulost ptá Einsteina v interview reportérka a odhaluje šokující tajemství o jeho rodině a osobním životě. Ačkoli se reportérka ptá Einsteina na jeho teorii relativity a jeho tehdejší rozhodnutí, nadhodí rovněž svůj vlastní dotaz: pokud chce být člověk velikánem, musí být nejdřív také dobrým člověkem?

Komorní hra dokáže chytře a s humorem zprostředkovat vhled do osobního života slavného vědce. Byla uvedena v Northlight Theatre v americkém Skokie květnu 2017.

Česká premiéra proběhla v Divadle v Řeznické v listopadu 2018 (kde byla uvedena v dubnu 2018 i jiná hra M. St Germaina, Poslední sezení u doktora Freuda / Freud´s Last Session).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz