Remember Me

Titul v originále: Muista minut

Autor: Minna Nurmelin
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 2

Minna Nurmelin(ová) (Finsko)

REMEMBER ME (MUISTA MINUT – VZPOMÍNEJ NA MĚ)

2 ž

Třicátnice Anna a o dvacet let starší realitní agentka Helena se sejdou v Annině bytě, aby domluvily podmínky prodeje. Místo o přednostech bytu se hovor čím dál tím víc dostává do osobní roviny, nejprve spíš konfrontační, jak do sebe narážejí protichůdné povahy obou žen, k závěru ale dojde ke zlomu a setkání končí intimně přátelsky.

Anna je plná své osobní tragédie, rozvodu, který jí manžel oznámil smskou. Helena bojuje s nastupující chorobou, jež ji postupně připravuje o paměť. Jako fotografka vidí Anna svět v jeho jedinečnostech, ovšem Heleně je něco takového úplně cizí, žije si ve svých rituálech a každodenních frázích, které vidí život z té uspokojivější stránky. Jedna je matkou, druhá našla smysl své existence v nacházení krásného nového domova pro druhé.

Dialog Anny a Heleny střídají retrospektivy a dialogické pohledy do vnitřního světa postav. Autorka postavám přiřkla smysl pro neobvyklý, lehce posmutnělý humor a zpomalila čas. Výsledkem je intenzivní, a přitom křehký dvojportrét.

Máme k dispozici anglický překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz